Informacije na srpskom
Infromations on English

Hírek

Főoldal/Hírek

Legrfrisebb híreink

A közösség szolgálatában – fiatalokért, értékekért, jövőért

2026-06-08T08:59:18+01:00

A Magyar Ifjúsági Központ munkájáról, a fiatalok támogatásáról és a közösségépítés fontosságáról (Fotó: Vajdasági Magyar Ifjúsági Fórum archívuma) Nem sokkal a magyarországi országgyűlési választásokat követően a Szabad Magyar Szó hírportál, majd más hazai és magyarországi médiumok is beszámoltak arról, hogy a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. (BGA) közvetlenül a választásokat megelőzően, február és március folyamán valamivel több mint 12 millió eurót hagyott jóvá mintegy 40 vajdasági magyar intézmény és szervezet számára. Bár a BGA támogatási határozatai – a korábbi évek gyakorlatához hasonlóan – bárki számára nyilvánosak az intézmény honlapján, a kifizetések volumene és időzítése élénk érdeklődést váltott ki a közvéleményben. Lapunk cikksorozatában [...]

A közösség szolgálatában – fiatalokért, értékekért, jövőért2026-06-08T08:59:18+01:00

Nemzeti összetartozás napja

2026-06-08T08:52:03+01:00

A nemzeti összetartozás napján közösen emlékezünk arra, hogy a magyar nemzetet nem a határok választják el, hanem a közös múlt, a közös értékek és az egymás iránt érzett felelősség tartja össze. Bárhol éljünk is a világban, összeköt bennünket nyelvünk, kultúránk és közösségeink ereje. Június 4-én különösen is megerősítjük mindazt, ami összeköt bennünket: közös értékeinket, közös örökségünket és nemzeti összetartozásunkat.

Nemzeti összetartozás napja2026-06-08T08:52:03+01:00

Pihenj hétköznap! – egy délután a feltöltődés jegyében

2026-05-26T09:36:12+01:00

Ma a VMIK szervezésében egy igazán kellemes és inspiráló program valósult meg, ahol a résztvevők betekintést nyerhettek a természetes wellness világába és a kikapcsolódás lehetőségeibe. Az előadás során szó esett az illóolajok használatáról, természetes megoldásokról és arról, hogyan csempészhetünk több egyensúlyt, nyugalmat és tudatos odafigyelést a hétköznapjainkba. Köszönjük Fehér Edinának és Zórád Bernadettának az érdekes, gyakorlatias előadást, valamint minden résztvevőnek a nyitottságot, az aktív jelenlétet és a jó hangulatot! Öröm volt együtt tölteni ezt a délutánt – kapcsolódni, tanulni és egy kicsit megpihenni a rohanó mindennapokban. Hoztunk nektek néhány pillanatképet a mai programunkról.

Pihenj hétköznap! – egy délután a feltöltődés jegyében2026-05-26T09:36:12+01:00

Pihenj hétköznap!

2026-05-14T08:49:14+01:00

Szeretnél egy kicsit kiszakadni a rohanó hétköznapokból? Gyere el, kapcsolódj ki, töltődj fel velünk egy kellemes, illatokkal és jó hangulattal teli programon! Megismerkedhetsz a dōTERRA olajok világával, hallhatsz a természetes támogatás lehetőségeiről, és közben egy barátságos, nyugodt közegben kapcsolódhatsz ki. Időpont: 2026. május 21. (csütörtök), 17:00 Helyszín: Magyar Szó-ház, Újvidék Előadók: Fehér Edina és Zórád Bernadetta, dōTERRA wellness tanácsadók Mindenkit szeretettel várunk!

Pihenj hétköznap!2026-05-14T08:49:14+01:00

A VMIK a 46. MIK-en

2026-05-14T08:29:59+01:00

A Magyar Ifjúsági Konferencia, a magyar ifjúság legmagasabb szintű egyeztető fóruma 2026. május 9-én Csángóföldön, Lábnyikon tartotta 46. rendes közgyűlését Szervezetünket Albert Éva, a Vajdasági Magyar Ifjúsági Központ elnöke is, aki egyúttal a MIK vajdasági régiós elnöke és állandó bizottságának tagja tartotta, valamint jelen volt Bartuc Éva is. Kiemelten fontos számunkra a vajdasági magyar fiatalok érdekképviselete, közösségi életének erősítése, valamint a helyi szervezetek együttműködésének továbbfejlesztése – nemcsak régiós szinten, hanem a külhoni és anyaországi partnerszervezetekkel is. Külön öröm volt, hogy eljutottunk Csángóföldre. A helyiek vendégszeretete és a közösség ereje ismét megerősített bennünket abban, hogy mennyire fontos az összetartozás és a magyar [...]

A VMIK a 46. MIK-en2026-05-14T08:29:59+01:00

MIK régiós találkozó – Zenta

2026-04-24T14:42:35+01:00

A Vajdasági Magyar Ifjúsági Központ meghatározó szerepet vállalt a Magyar Ifjúsági Konferencia vajdasági régiós ülésén, nemcsak résztvevőként, hanem a szervezési folyamatok aktív alakítójaként is. A Vajdasági Magyar Ifjúsági Központot több tagunk is képviselte, Albert Éva elnök vezetésével, aki egyben a régiós elnöki feladatokat is ellátja. Elkötelezett munkája és koordinációja hozzájárul ahhoz, hogy a vajdasági magyar fiatalok érdekei erőteljesen és hatékonyan jelenjenek meg a régióban. A találkozón nagy számban voltak jelen fiatalok, ami jól mutatja a közösség aktivitását és elkötelezettségét. A szakmai egyeztetések és gyakorlati műhelymunka tovább erősítették a közösségi jelenlétet és az együttműködést. Találkozzunk Csángóföldön, a májusi közgyűlésen!

MIK régiós találkozó – Zenta2026-04-24T14:42:35+01:00

VMIK a VaMaDisz tisztújító ülésén

2026-02-13T14:28:05+01:00

A Vajdasági Magyar Ifjúsági Központ elnöke, Albert Évi részt vett a Vajdasági Magyar Diákszövetség tisztújító ülésén. Az eseményen köszöntötte a tagságot, és biztosította a jelenlévőket arról, hogy a jövőben is számíthatnak a Vajdasági Magyar Ifjúsági Központ együttműködésére, partnerségére és támogatására. Az újonnan megválasztott elnöknek, Nagy Emmának ezúton is sok sikert, kitartást és eredményes munkát kívánunk a közös célok megvalósításához. Hiszünk abban, hogy a vajdasági magyar fiatalok érdekérvényesítő ereje az összefogásban rejlik. Nem kell bennünket elsiratni – itt vagyunk, dolgozunk, és közösen építjük a jövőt!

VMIK a VaMaDisz tisztújító ülésén2026-02-13T14:28:05+01:00

2026-os évtervező hétvége Esztergályhorvátiban

2026-02-04T09:30:45+01:00

A Magyar Ifjúsági Konferencia Esztergályhorvátiban tartotta meg 2026-os évtervező találkozóját, amelyen a VMIK is részt vett. Szervezetünket Albert Éva elnök képviselte. A közös munka során áttekintettük a MIK működését és jövőbeli irányait, valamint olyan célokat jelöltünk ki, amelyek a fiatalok hatékonyabb képviseletét szolgálják. A hétvége üzenete is megfogalmazásra került: kiállunk a felvidéki magyarok mellett, és nemet mondunk a kollektív bűnösségre.

2026-os évtervező hétvége Esztergályhorvátiban2026-02-04T09:30:45+01:00

Aláírták a Dél-bácskai Magyar Ösztöndíjprogram szerződéseit Újvidéken

2026-01-14T08:53:51+01:00

Az eseményen a magyar középiskolai oktatás megerősítésének fontossága került középpontba (Fotó: Ótos András felvétele) Kedden az újvidéki Európa Kollégiumban ünnepélyes keretek között írták alá a Dél-bácskai Magyar Ösztöndíjprogram idei szerződéseit. Az eseményen a program megvalósításában részt vevő intézmények és a város vezetésének képviselői is jelen voltak, hangsúlyozva a magyar nyelvű középiskolai oktatás megőrzésének és megerősítésének jelentőségét. Az eseményen részt vett Vicsek Annamária, az Újvidéki Magyar Oktatásért Projektum képviseletében, Kiss Gyula, Újvidék Város Képviselő-testületének tagja, Madarász Áron segédpolgármester, valamint Kovács Birkás Zsolt, a Vajdasági Magyar Ifjúsági Központ koordinátora. (Fotó: Ótos András felvétele) Vicsek Annamária kiemelte: a program lebonyolítását a Vajdasági Magyar Ifjúsági [...]

Aláírták a Dél-bácskai Magyar Ösztöndíjprogram szerződéseit Újvidéken2026-01-14T08:53:51+01:00

A középiskolásokat támogatják

2026-01-14T08:54:40+01:00

Óbecsén is aláírták a diákok a Dél-bácskai Magyar Ösztöndíjprogram szerződéseit Óbecsén közel 40 középiskolás nyerte el a Dél-bácskai Magyar Ösztöndíjprogram támogatását / Fotó: Kancsár Izabella Óbecsén közel 40 középiskolás nyerte el a Dél-bácskai Magyar Ösztöndíjprogram támogatását. Az erről szóló szerződéseket kedden délután írták alá a Than Emlékházban. – A Dél-bácskai Magyar Ösztöndíjprogram lebonyolítója az újvidéki székhelyű Vajdasági Magyar Ifjúsági Központ non profit civil szervezet. A progam célja a szerbiai székhelyű középiskolák magyar tannyelvű tagozataira járó, Óbecse, Temerin, Titel, Szenttamás, Újvidék, valamint Szerémség valamely községében lakcímmel rendelkező, legalább 4,00 tanulmányi átlagot elérő középiskolás diákok anyagi támogatása és tanulmányi ösztönzése. Az egyszeri ösztöndíj [...]

A középiskolásokat támogatják2026-01-14T08:54:40+01:00
Go to Top