📍 A Magyar Ifjúsági Konferencia, a magyar ifjúság legmagasabb szintű egyeztető fóruma 2026. május 9-én Csángóföldön, Lábnyikon tartotta 46. rendes közgyűlését
Szervezetünket Albert Éva, a Vajdasági Magyar Ifjúsági Központ elnöke is, aki egyúttal a MIK vajdasági régiós elnöke és állandó bizottságának tagja tartotta, valamint jelen volt Bartuc Éva is.
🤝 Kiemelten fontos számunkra a vajdasági magyar fiatalok érdekképviselete, közösségi életének erősítése, valamint a helyi szervezetek együttműködésének továbbfejlesztése – nemcsak régiós szinten, hanem a külhoni és anyaországi partnerszervezetekkel is.
🌄 Külön öröm volt, hogy eljutottunk Csángóföldre. A helyiek vendégszeretete és a közösség ereje ismét megerősített bennünket abban, hogy mennyire fontos az összetartozás és a magyar fiatalok közötti kapcsolatok építése a Kárpát-medence minden részén.